Skip to main content
Sociaal-Juridisch

Vlaamse retributie voor single permit vanaf september 2026

By 30 juli 2026No Comments

Vanaf 1 september 2026 moet voor een aanvraag van een single permit (gecombineerde vergunning) in het Vlaams gewest een retributie van 180 euro betaald worden.

Deze retributie zal via het digitaal platform ‘Working in Belgium’ gevraagd worden bij een aanvraag voor een gecombineerde vergunning, zowel bij eerste aanvragen als bij hernieuwingen. Zolang de retributie niet betaald wordt, kan de aanvraag niet worden ingediend. Wanneer een aanvraag wordt opgestart, kan de aanvrager de betaling uitvoeren binnen de 15 dagen. Als de betaling niet binnen de 15 dagen gebeurt, wordt de aanvraag zonder gevolg afgesloten.

Aanvragen voor een arbeidskaart zijn vrijgesteld van deze nieuwe retributie.

Het voormelde bedrag van 180 euro zal jaarlijks op 1 januari geïndexeerd worden.

De retributie is verschuldigd door de werkgever. Enkel wanneer het gaat om een gecombineerde vergunning van onbepaalde duur, wordt het bedrag betaald door de werknemer zelf.

Deze retributie staat los van de federale retributie in hoofde van de Dienst Vreemdelingenzaken. Voor een aanvraag van een gecombineerde vergunning in het Vlaams gewest zullen dus twee betalingen moeten gebeuren: één voor de behandeling door het gewest en één voor de behandeling door de Dienst Vreemdelingenzaken.

Bron : Vl. MB van 26 juni 2026 tot bepaling van het bedrag van de retributie, vermeld in artikel 81/1 van het besluit van de Vlaamse Regering van 7 december 2018 houdende uitvoering van de wet van 30 april 1999 betreffende de tewerkstelling van buitenlandse werknemers, BS 8 juli 2026; Bericht Vlaanderen “Vlaamse retributie voor gecombineerde vergunning vanaf 1-9-2026”, “https://www.vreemdelingenrecht.be/nieuws/vlaamse-retributie-voor-gecombineerde-vergunning“.

Deze website maakt gebruik van cookies om je gebruikservaring te optimaliseren. Door op “Accepteren” te klikken, ga je akkoord met het plaatsen van deze cookies.