De RSZ heeft gewijzigde instructies gecommuniceerd met betrekking tot de controle voor “gepensioneerde” flexi’s bij de dimona.
Sinds 1 januari 2018 is het systeem van de flexi-arbeid mogelijk voor wettelijk gepensioneerden zonder dat voor hen voldaan moet zijn aan de tewerkstellingsvoorwaarden (T – 3).
Voorheen werd er in de dimona eerst een leeftijdscheck (wettelijke pensioenleeftijd) gedaan op het moment dat de flexi-job aanvatte. Sinds eind september 2025 past de RSZ de leeftijdscontrole niet meer toe en wordt volgende gecontroleerd bij de dimona:
- er wordt nagegaan of de flexi-jobber in (T – 2) in het pensioenkadaster opgenomen is;
- indien dit niet zo is, wordt nagegaan of de betrokken persoon in (T – 3) minstens 80 % prestaties had en of er geen verlaging van het arbeidsvolume heeft plaatsgehad
Voor specifieke situaties (gezinspensioen, buitenlandse pensioenen, …) kan de RSZ gecontacteerd worden (contact@rsz.fgov.be).
Bron: Administratieve instructies RSZ – 2025/3 – Tussentijdse instructies.