Algemeen
Werkgevers kunnen op basis van CAO nr. 90 al hun werknemers of een deel ervan op een fiscaal en sociaal gunstige manier een loonbonus toekennen die gebonden is aan de collectieve resultaten die een onderneming op basis van objectieve criteria behaalt. Om het sociaal en fiscaal voordelig regime te kunnen toepassen, dienen de voorwaarden van CAO nr. 90 en de wet van 21 december 2007 nageleefd worden.
Het plafond van de niet-recurrente resultaatsgebonden voordelen voor 2023 , bedraagt 3.948 euro voor RSZ-doeleinden en 3.434 euro voor de fiscus.
Meer informatie in het artikel “Bedragen niet-recurrente resultaatsgebonden voordelen 2023 – update“.
Kalenderjaar 2023
Indien u als referteperiode voor het behalen van de collectieve doelstellingen het kalenderjaar 2023 wil toepassen, dan moet u rekening houden met de deadline van 30/04/2023 voor de indiening ervan. De reglementering voorziet immers dat het bonusplan ingediend moet zijn voordat 1/3 van de referteperiode verlopen is.